Лазерний далекомір, висотомір, кутомір Nikon Forestry Pro

Багатофункціональний і компактний лазерний дальномір Nikon Forestry Pro для лісового господарства, що вимірює відстані від 10 до 500 метрів. Призначений для виміру відстані з компенсацією кутів, Forestry Pro обладнаний вбудованим клінометром, що забезпечує зручний і інформативний перегляд значень висоти, вертикального кута, горизонтальної й лінійної відстані.

Forestry Pro — це вдосконалена модель лазерного далекоміра Forestry 550. Цей популярний спеціалізований лазерний далекомір для лісового господарства тепер обладнаний трьохточковою системою вимірювання. Нова система дає можливість визначати висоту дерева навіть тоді, коли його вершина чи основа приховані гілками чи кущами — тобто, в ситуаціях, коли вимірювання традиційним різницевим методом (для якого обов’язкова досяжність двох точок для променя лазера) неможливе.

Основні особливості

  • Швидкість роботи й простота використання полегшують правильне вимірювання відстані. Лінійна (реальна) відстань, горизонтальна відстань, висота, кут і вертикальний поділ (відстань між двома цілями) можуть бути вимірювані одним натисканням кнопки.
  • Два РК монітора: результати вимірів відображаються на внутрішньому й зовнішньому РК моніторах. На зовнішньому моніторі одночасно показуються всі обмірювані значення.
  • Система перемикання пріоритету цілі: вибір із двох режимів виміру. Режим пріоритету першої цілі встановлює пріоритет на саму близьку ціль, режим пріоритету дальньої цілі – на саму дальню ціль.
  • Функція трьохточкового вимірювання: висота дерева вимірюється по горизонтальній відстані до нього і кутам, під якими прилад направляється на вершину і основу дерева.
  • Високоякісний монокуляр зі збільшенням 6x з багатошаровим покриттям для підвищення яскравості зображення.
  • Водозахищена конструкція (до 10 хвилин під водою на глибині до 1м) з кільцевими ущільнювачами й азотом для забезпечення захисту в суворих умовах
  • Конструкція окуляра з винесеною точкою візування забезпечує чітке поле зору, навіть при носінні окулярів.
  • Діапазон виміру: 10 – 500 м.

Технічні характеристики

Вимірювана відстань 10 – 500 м
Кут ± 89 градусів
Збільшення 6 Х
Ефективний діаметр об’єктива 21 мм.
Розміри (Довжина x Висота x Ширина) 130 x 69 x 45 мм
Вага 210 грам (без батарейки)
Внутрішній дисплей
Act (Actual Distance – реальна відстань) точність 0,5 м (до 100 м)
точність до 1 м (понад 100 м)
Hor (Horizontal Distance – горизонтальна відстань) і Hgt (Height – висота) точність 0,2 м (до 100 м)
точність до 1 м (понад 100 м)
Ang (Angle – кут) з точністю 0,1° менше 10°)
з точністю 1,0° більше 10°)
Зовнішній дисплей
Act (Actual Distance – реальна відстань) з точністю 0,5 м
Hor (Horizontal Distance – горизонтальна відстань) і Hgt (Height – висота) з точністю 0,2 м
Ang (Angle – кут) з точністю 0,1°

Кут по напрямку вниз від горизонтальної лінії відображається зі знаком ““.

Дані, відображувані на дисплеї

Внутрішній Дисплей

  1. Фактична відстань
  2. Горизонтальна відстань
  3. Висота
  4. Кут
  5. Висота між двома точками
  6. Спосіб вибору цілі (ближня ціль)
  7. Спосіб вибору цілі (дальня ціль)
  8. Індикатор заряду батарей
  9. Відстань
  10. Одиниці виміру (метри, ярди)
  11. Приціл
  12. Індикатор роботи лазера

Зовнішній Дисплей

  1. Одиниці виміру (метри, ярди)
  2. Висота
  3. Горизонтальна відстань
  4. Фактична відстань
  5. Кут.

Вимір висоти методом трьох точок

(вимагає прямої безперешкодної видимості однієї довільної точки стовбура дерева на рівні очей)

1 При вимкненому пристрої натискаємо кнопку «POWER».
2 Після увімкнення на внутрішньому дисплеї повинно бути таке зображення:
(напис «Hor» повинен блимати!)
3 Якщо у верхньому рядку замість блимаючого «Hor», є «Act», «Hor» (не блимаючий), «Ang» чи неблимаючий «Hgt», послідовним натисканням кнопки «MODE» встановлюємо потрібний режим.
4 Дивлячись у внутрішній дисплей, поміщаємо точку об’єкта всередину приціла. Це має бути точка на стовбурі приблизно на рівні очей, вона повинна проглядатись без ніяких перешкод (гілок, листочків цього чи сусідніх дерев).
5 Натискаємо на кнопку “POWER”, на екрані з’являються блимаючі діагональні перехресні риски.
Відпускаємо кнопку тільки тоді, коли вони зникнуть і на екрані з’явиться показник горизонтальної відстані (в м).
При цьому «Hor» перестає блимати, натомість поруч з‘являється блимаючий «Hgt»
6 Якщо це значення не з’явилось, то процес вимірювання не був виконаний (можливо, відстань перевищує 500м, або зарано відпустили кнопку, або жоден об’єкт не потрапив у приціл), отже повторіть пункт 4.
7 Переводимо погляд на низ дерева. Поміщаємо нижню точку об’єкта (кореневу шийку) всередину приціла: Аналогічно натискаємо на кнопку “POWER”. При цьому «Hgt» перестає блимати, натомість поруч з‘являється блимаючий «+Hgt2»
8 Переводимо погляд на вершину дерева. Дивлячись у внутрішній дисплей, поміщаємо верхню точку об’єкта всередину приціла. Аналогічно натискаємо на кнопку “POWER”, поки «+Hgt2» не перестане блимати і на екрані з‘явиться потрібний нам показник висоти між двома точками (друга і третя точка вирмірювання). Це і буде висота дерева.
9 Через кілька секунд після отримання результату напис «Hor» знову почне блимати. Це означає, що прилад готовий до нового виміру (або повторного того ж самого об’єкту, або вже іншого об’єкту).
При цьому, на зовнішньому екрані міститиметься більш докладна інформація (відстань від верхньої до нижньої точок об’єкта, кут між напрямками на них):

Вимір висоти методом двох точок

(вимагає прямої безперешкодної видимості кореневої шийки та вершини дерева)

1 При вимкненому пристрої натискаємо кнопку “POWER”.
2 Після увімкнення на внутрішньому дисплеї повинно бути таке зображення: (напис «Hgt» повинен блимати!)
3 Якщо у верхньому рядку замість блимаючого «Hgt», є «Act», «Hor», «Ang» чи неблимаючий «Hgt», послідовним натисканням кнопки «MODE» встановлюємо потрібний режим.
4 Дивлячись у внутрішній дисплей, поміщаємо нижню точку об’єкта (кореневу шийку) всередину приціла:
5 Натискаємо на кнопку “POWER”, на екрані з’являються блимаючі діагональні перехресні риски. Відпускаємо кнопку тільки тоді, коли вони зникнуть і на екрані з’явиться показник горизонтальної висоти (в м). При цьому «Hgt» перестає блимати, натомість поруч з‘являється блимаючий «+Hgt2»
6 Якщо це значення не з’явилось, то процес вимірювання не був виконаний (можливо, відстань перевищує 500м, або зарано відпустили кнопку, або жоден об’єкт не потрапив у приціл), отже повторіть пункт 4.
7 Переводимо погляд на вершину дерева. Дивлячись у внутрішній дисплей, поміщаємо верхню точку об’єкта всередину приціла. Аналогічно натискаємо на кнопку “POWER”, поки «+Hgt2» не перестане блимати і на екрані з‘явиться потрібний нам показник висоти між двома точками. Це і буде висота дерева.
8 Через кілька секунд після отримання результату напис «Hgt» знову почне блимати. Це означає, що прилад готовий до нового виміру (або повторного того ж самого об’єкту, або вже іншого об’єкту). При цьому, на зовнішньому екрані міститиметься більш докладна інформація (реальна відстань до верхньої та нижньої точок об’єкта, відстань між ними, кут між напрямками на них):