Електронна вилка «Digitech® Professional DP II»

Електронні вилки Digitech розроблені для виконання вимірювання на будь-яких ділянках лісу і замірів пиломатеріалів.

Digitech® Professional DP II розроблені за інтенсивної підтримки професійних лісоводів зі всього світу і є повним набором інструментальних засобів для різних застосувань в роботі по інвентаризації лісу. З підключеною шкалою діаметра можна легко збирати і зберігати дані про діаметри дерев. Пристрій кишенькового ПК має надійну пам’ять великого розміру. Дані зберігаються в постійній пам’яті, яка не потребує резервних батарей. Комп’ютер також може працювати автономно, що дуже зручно, коли немає потреби проводити роботи для вимірювання діаметру.

Еimage003лектронна вилка Digitech® Professional DP II використовується лише в поєднанні з програмами, що дозволяють накопичувати та обробляти дані. Пам’ять вилки дозволяє зберігати десятки різноманітних програм та великі об’єми даних (тисячі дерев чи колод з багатьма їхніми параметрами на сотнях ділянок).

Програма таксації.

Дана програма призначена для автоматизації проведення відводів в польових умовах. Лісничий має можливість вибрати ділянку з переліку уже внесених або створити нову, ввівши необхідні відомості по неї: дата, лісництво, виділ, вид рубок тощо. Після цього він переходить безпосередньо до обміру дерев та внесення даних про них в “електронну переліковку”: порода дерева, діаметр, тип (ділова/напівділова/дрова). При необхідності працівник може переглянути введені дані про дерева або видалити їх.

image005Наступним етапом є обмір модельного ряду всіх порід, представлених на ділянці. Програма автоматично обрахує центральну ступінь кожної з порід та запропонує обміряти необхідну кількість дерев центральної ступені та двох сусідніх. Такий обрахунок відбувається за спеціальним алгоритмом, що використовує таблиці визначення розрядів висот (визначається кубомаса породи по середньому третьому розряду висоти). Крім того, програма обраховує та повідомляє, скільки вже виміряно дерев модельного ряду в розрізі ступенів товщини. Після роботи в лісі накопичені дані скидаються в комп’ютер підприємства у вигляді текстового файлу, придатного для обробки безпосередньо в програмі, яка проводить матеріально-грошову оцінку даної ділянки.

Програма обліку колод.

image007Передбачає обмір і внесення даних по колодах з їх основними параметрами: порода, діаметр, довжина, – з автоматичним визначенням об’єму (згідно офіційно затверджених таблиць – кубатурників). Протягом дня чи більше дані накопичуються і в потрібний момент можна вивести на екран статистику по кількості і кубомасі оприходуваних колод у всеможливих розрізах і по всеможливим умовам, наприклад: скільки зрубано хвойних балансів діаметром від 24 до 32 см довжиною 4м за певну дату. Аналогічно до попередньої програми, передбачено можливість скидання інформації на комп’ютер.

 Міцний, легкий і водостійкий КПК Digitech® Professional DP II  призначено для роботи у важких погодних умовах і суворому навколишньому середовищі.

Кнопки Digitech® Professional сконструйовані так, що оператор може працювати з пристроєм в рукавицях. Вмонтовані розділи меню розташовані логічно, а навігація виконується з допомогою кнопок зі стрілками. Кишеньковий ПК обладнано великим дисплеєм з вбудованою підсвіткою і властивостями тексту з різними розмірами шрифта.

Добре продуманий, ергономічний дизайн робить Digitech® Professional зручним для транспортування, безпечним для експлуатації і ефективним для роботи по збиранню даних.

Комп’ютерний термінал DP II поміщається на зап’ясті і з SmartScale використовується для вимірювання стоячих діаметрів дерев. Цей режим роботи можна  робити за допомогою радіо кнопки Enter (в зібраному вигляді) на SmartScale для передачі даних на комп’ютерний термінал для зберігання і обробки інформації.

Технічні характеристики DP II

Пам’ять: Файлова система 1 ГБ, енергонезалежна флеш-пам’ять, високобезпечна.  ОЗП 1 Мб image009
Процесор: 32-бітовий процесор на базі Arm з низьким енергоспоживанням.
Температура: мін. -20°, макс. 60 °C / мін. -4, макс. 140 °F
Живлення: Акумулятор: літій-іонний, зарядка через USB-порт.
Енергоспоживання: один тиждень на одній зарядці, залежить від ПЗ.
Кнопки:  Кнопка Enter. Навігація 4 клавіші-стрілки
Швидкі команди: «Вимк підсвітку дисплея», «Escape» и «Ввід висоти з Vertex»
Система вимірювання: Технічна безконтактна, герметична.
Шкала: алюмінієва, безблікова, с чіткими цифрами.
Ніжки: складні, алюмінієві.
Діапазон вимірювання: 500 мм/18”; 650 мм/24”; 800 мм/30”; 950 мм/36”; 1020 мм/40” (стандарт)
Маса: Мірна вилка з терміналом: <1 кг/2,20 фунта (500 мм/18”, стандарт)
Дисплей: Графічний, 128 x 64 пікселів, підсвітка, графічний інтерфейс
Зв’язок: Безпровідний: USB 2.0 MSD, Bluetooth® (SPP, OPP), інфрачервоний, зовнішній послідовний порт через перехідник, USB (CDC) через перехідник
Годинник: Реальний годинник з календарем
Сигнал: Вбудований гучномовець
Довговічність: IP67, волого- та пилостійкий
Класифікація: CE, IP67

  • Зв’язок з гіпсотермометрами іншими приладами.
  •  Додатково: Клавіатура, послідовний адаптер, USB для послідовного адаптер, мірна стрічка Digitech Tape, DP DME, кобура, повнотомір, система маркування, кнопка вводу, шкали і т. д.

image011Комп’ютерний термінал DP II встановлюється на SmartScale, і всі виміряні дані зібрані в терміналі DP II і можуть бути роздруковані, оброблені або передані на офісний ПК.

DP II являє собою потужний і універсальний комп’ютер, побудований для вимогливих робочих місць. Багато привабливих рис і унікальні аксесуари роблять DP II найбільш оптимізованим і повнофункціональним для вимірювання діаметра в лісах і в промисловості.

DP II добре збалансований з малою вагою, надійністю зберігання і швидкою обробкою. Різноманітні режими роботи дозволяють виконувати ефективно вимірювання завжди з точними і миттєвими результатами.

Надміцні відкидні ніжки  на DP II дозволяють комфортно працювати в густих лісах при оснащенні з радіо кнопкою. Комп’ютер DP II можуть бути розміщені на вашому зап’ясті або в передній кишені, щоб отримувати, зберігати і обробляти дані.

Разом з системою v7 Skalman, DP II відмінно підходить для калібрування харвестера.

Документація до електронної вилки «Digitech® Professional DP II» (англ.)